English

Boldog születésnapot, Molnár Ferenc!
2018. 01. 12.

„Azon gondolkozom, hogy tulajdonképpen milyen nehéz egy színdarabot elkezdeni.” Ezzel a mondattal Molnár Ferenc már el is kezdi a Játék a kastélyban című vígjátékát. Témája a SZÍNHÁZ. Ahogyan A testőrnek, a Marsallnak és még sok-sok más színdarabjának is. Molnár vérbeli színházi szerző. Nem tudott nem színháziasan gondolkodni, és ez még regényére, A Pál utcai fiúkra is igaz. Nem véletlen hát, hogy a mű csodálatosan megállja a helyét a színpadon is.

A ma 140 éve született Molnár Ferenc azon kevés magyar drámaírók közé tartozik, akiknek színdarabjait nemcsak Magyarországon, hanem külföldön is nagy sikerrel játsszák. A Vígszínház egykori házi szerzőjének művei több mint egy évszázada vannak műsoron színházunkban, így Az ördög, a Liliom, A hattyú, A testőr, a Játék a kastélyban, Az üvegcipő, A farkas, a Harmónia, az Egy, kettő, három, Az ibolya című darabjai, illetve nem utolsó sorban nemrég bemutatott regényadaptációja, A Pál utcai fiúk.

És hogy milyen a molnári befejezés? Szellemes, frappáns egy csipetnyi keserűséggel megbolondítva: „Sok jó drámaíró van a világon, de a legjobb drámaíró mégis csak maga az élet.” E bölcsesség után áll még egy mondat, igazi nagy csattanó! Ha kíváncsi rá, jöjjön el január 26-án a Játék a kastélyban előadásunkra!

A Pál utcai fiúkat legközelebb január 20-án, láthatják a Vígben, A testőrt pedig február 3-án játsszuk a Pestiben.

Ezzel a fotó-összeállítással addig is idézzük fel a legendás,vígszínházi Molnár-előadásokat!